Головна / Відео / Різдво Богородиці, Літургія щоденно о 09:00, очолює о. Віталій Храбатин ⬤ Пн. 21.09.2020

21 вересня – Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці та Приснодії Марії.

«Сьогодні збираємося в цій літургії усі разом, щоб хвалити і благословити за Марію! Яка є прикладом християнина для кожного з нас. Це подія, яка сталася в певний час! Вона є тією радістю для тієї родини, що її чекала! Для кожного з нас! Вона дарувала того, хто дарує нам життя! Життя є справді даром! Життя Марії є покликанням! Життя Марії є спільним даром для всієї Церкви. Ми також відповідаємо Богові своїм «Так!» Чи ми вже відкрили сенс нашого життя і покликання? Чи знайшли радість в житті? Чи наше життя приносить радість? Амінь.» – о. Віталій Храбатин очолив сьогодні, 21.09.2020, Божественну Літургію в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві. Дякуємо за спільну молитву! ?

*** Євангеліє від Луки 10, 38-42; 11, 27-28.

38 . У той час, коли він прибув Ісуса в одне село, і яка жінка, Марта на ім’я, прийняла його в хату.

39 . Була у неї сестра, що зійшла Марія; ця, сівши в ногах Господа, слухала його слова.

40 . Марта ж клопоталася, послуговуючи всім. Підійшла вона й каже: – Господи, чи тобі байдуже, що сестра моя лишила мене саму служити? Скажи їй, щоб мені допомогли.

41 . Озвався Господь до неї і промовив: – Марто, Марто, ти побіваєшся і клопочешся про багато, одного ж потрібно.

42 . Марія вибрала кращу приватку, що не відніміться від неї.

27 . Коли він говорив це, яка жінка підняла голос із-за межі народу і сказала йому: – Щасливе лоно, що тебе носило, і груди, що тебе кормили.

28 . Він озвався: – Щасливі ті, що слухають слово Боже і зберігають його.

† БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ – основа й вершина життя християнської спільноти! Вершиною богослужбового життя Церкви є Божественна Літургія (з грецької літургія – «спільне діло») – служіння Бога людям і людей Богові. На Божественній Літургії (або Службі Божій) Бог Отець уводить нас у повноту Свого життя, даруючи нам Свого Сина. Син же дарує нам Себе Самого на поживу в трапезі Слова й трапезі Тіла й Крові, щоб ми стали з Ним «співтілесні та співкровні» й мали участь у Його Божестві. Церква, приймаючи цей дар Христовий у Святому Дусі, відповідає Йому приношенням себе самої, щоб Він жив і діяв у ній як у своїм Тілі. Отак Христос, Глава Церкви, разом із Церквою, яка є Його Тілом, приносить Отцеві у Святому Дусі хвалу й благодарення за здійснене спасіння.

За словами патріарха Йосифа Сліпого, «літургійна МОЛИТВА стає передвісником сформулювань основних правд віри в Символах-ісповідях віри». Тому спільна молитва є водночас символом спільної віри Церкви. Взірцем такої літургійно вираженої віри Церкви є євхаристійна анафора (з грецької возношення).

?? Відео будуть доступні на Facebook-сторінці:

? Офіційний канал YouTube Патріаршого собору https://bit.ly/2EuJ82z ?