Головна / Відео / Літургія щоденно о 09:00, очолює о. Віталій Храбатин, Вт. 22.09.2020 ⬤ Онлайн-трансляція

🕘 Щоденно о 09-00 проводимо онлайн-трансляції Літургій. Запрошуємо на спільну молитву!

*** Євангеліє від Марка 7, 5-16.

5 . Одного разу питали Ісуса книжників та фарисеї:

– Чому твоїй увазі не жити за переданнями старших і їжать немітими руками?

6 . Він відповів їм:

– Добре пророкував про вас, лицемірів, Ісая, як написано:

Народ цього устами мене почитає,
серце ж їхнє далеко від мене;
7 . та вони марно мене читають,
навчаючи наук – наказів людських.

8 . Занедбавши заповідь Божу, підтримуючи людське передання: ми дивимося кухні та кухні ще багато в тому роді.

9 . І сказав їм:

– Як ви хитро-мудро відкідаєте заповідь Божу, щоб заробити ваше передання. 10 . Мойсей бо наказав: шануй батька нового й матір твою, а хто проклинає батька або матір – смерть такому! 11 . А ви тверді: коли хто батькові чи матері скаже – корван, що означає священний дар є те, чим ви мали б використовувати від мене, – 12 . тому більше не зможемо зробити що-небудь для батька-матері. 13 . Таким чином, касуйте слово Боже вашим переданням, яке ви самі завели. І ще такого чинити чимало.

14 . І закликаючи знову народ, промовляв до нього:

15 . – Слухай мене всім зрозумій! Нема нічого зовнішнього для людини, що, що знаходяться в ній, могло б її осквернити; те, що виходить з людиною, те осквернює людей. 16 . Хто має вуха слухати, хай слухає.

⯈ Подати прохання про молитву https://bit.ly/3axGjIc ⯇

† БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ – основа й вершина життя християнської спільноти! Вершиною богослужбового життя Церкви є Божественна Літургія (з грецької літургія – «спільне діло») – служіння Бога людям і людей Богові. На Божественній Літургії (або Службі Божій) Бог Отець уводить нас у повноту Свого життя, даруючи нам Свого Сина. Син же дарує нам Себе Самого на поживу в трапезі Слова й трапезі Тіла й Крові, щоб ми стали з Ним «співтілесні та співкровні» й мали участь у Його Божестві. Церква, приймаючи цей дар Христовий у Святому Дусі, відповідає Йому приношенням себе самої, щоб Він жив і діяв у ній як у своїм Тілі. Отак Христос, Глава Церкви, разом із Церквою, яка є Його Тілом, приносить Отцеві у Святому Дусі хвалу й благодарення за здійснене спасіння.

За словами патріарха Йосифа Сліпого, «літургійна МОЛИТВА стає передвісником сформулювань основних правд віри в Символах-ісповідях віри». Тому спільна молитва є водночас символом спільної віри Церкви. Взірцем такої літургійно вираженої віри Церкви є євхаристійна анафора (з грецької возношення).

🎦🆗 Відео будуть доступні на Facebook-сторінці:

🔴 Офіційний канал YouTube Патріаршого собору https://bit.ly/2EuJ82z 🔴