Головна / Розбудова собору / Вміти вийти поза інтереси своєї спільноти

Вміти вийти поза інтереси своєї спільноти

komitet_sobor«Коли громада вірних вміє вийти поза межі інтересів своєї спільноти та взятися допомогти іншим – це свідчить про духовну зрілість такої парафії. І я думаю, що кожному настоятелеві спільноти має залежати на тому, щоб допровадити вірних до такого рівня думання і діяння, коли люди розуміють, що вони є членами не тільки якоїсь малої громади, але частиною великої спільноти», – сказав Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, звертаючись до голів та секретарів єпархіальних комітетів із збору коштів на будівництво Патріаршого центру УГКЦ.

Зустріч, яка відбулася 3 липня 2007 року у приміщенні резиденції Верховного Архиєпископа УГКЦ у Києві, стала продовженням семінару-тренінгу «Організація та проведення збірки на будівництво Патріаршого собору у місті Києві», який відбувся 11 – 12 травня 2007 року у приміщенні Реколекційного центру курії Львівської архиєпархії (Львів-Брюховичі).

Липнева зустріч голів та секретарів єпархіальних комітетів із збору коштів, яку організував о. Роман Небожук, керівник Комітету із збору коштів, розпочалася із Божественної Літургії у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці на території Патріаршого центру. Літургію відслужив Преосвященний Владика Богдан (Дзюрах), голова Наглядової ради будівництва Патріаршого собору. У проповіді Владика Богдан зокрема сказав, що будівництво Патріаршого собору Воскресіння Христового є для нас знаком надії на перемогу Божого царства над всяким злом, є знаком незнищимості нашої Церкви. «Цей храм, крім того що є знаком, є також знаряддям будування Божого царства, адже у ньому будуть служити Літургії та інші богослужіння, уділяти Святі тайни… Тому наші старання про збудування собору стають зусиллями для утвердження Божого царства на землі», – наголосив проповідник.

Після Літургії всі учасники зустрічі мали нагоду ознайомитися із станом будівництва Патріаршого центру та почути компетентні коментарі п. Михайла Ставського, генерального директора будівельної дирекції при Патріархові УГКЦ, про вже виконані та заплановані роботи.

Після цього у приміщенні резиденції Верховного Архиєпископа УГКЦ відбулася двохгодинна робоча зустріч. Кожний із учасників мав нагоду представити своє бачення проведення збірки пожертв на будівництво собору. Крім того учасники засідання мали можливість почути пояснення Глави УГКЦ про мету та основні стратегічні напрямки розбудови Патріаршого центру. Певною естетичною прикрасою зустрічі стала презентація зразків спеціальних «цеголок» номіналом 10, 50, 100, 500 та 1000 грн., придбавши які жертводавець внесе свій посильний вклад у спільну велику справу. Особливістю «цеголок» є спеціальна відривна частина, яка із внесеними даними про особу жертводавця буде передана на молитву до Патріаршого собору. На завершення зустрічі голови та секретарі комітетів отримали з рук Блаженнішого Любомира спеціальні посвідчення, які дають їм право займатися збором коштів на будівництво Патріаршого центру УГКЦ у Києві.

Наступна загальна зустріч Комітету із збору коштів відбудеться 12 вересня 2007 року.

Департамент інформації УГКЦ