• РОЗКЛАД ..• Прохання про молитву ..• ВІДЕО
Головна / Святі Таїнства / ТАЇНСТВА ХРЕЩЕННЯ І МИРОПОМАЗАННЯ

ТАЇНСТВА ХРЕЩЕННЯ І МИРОПОМАЗАННЯ

«Коли хто не родиться з води та Духа, не може увійти в царство боже» (Ів. 3,5).

Хрещення та МиропомазанняХрещення є наше друге народження – від матеріяльного буття до духовного життя. Цей перехід стається в двох моментах.

• Найперше, відрікаємося сатани і всіх діл його, значить, відкидаємо есе, що противне Богові. Відтак, прирікаючи служити Христові, заявляємо, що ми готові уложити наше життя на основі його євангелії–благовісті. У хрещенні цей перехід стає дійсністю. Занурені у воді в ім’я Пресвятої Тройці, умираємо для світу гріха та виходимо з води новими людьми, повними божої ласки і божого життя (Рм. 6,34).
  • Але людині не вистачає тільки народитися, щоб існувати і в житті боротися; їй треба життєдайних сил. При нашому другому народженні ці життєдайні сили – це Святий Дух і його дари, які одержуєм в таїнстві миропомазання. Святим миром що його патріярх освячує у Великий четвер, священик дає охрещеному «печать дару Святого Духа» (див. Еф. 4,30), щоб новопросвіщенний був повний Духа і ціле життя служив у духовних подвигах перед Богом і для ближнього.

Прадавня практика Христової Церкви, збережена у східніх Церквах, завершує тайну хрещення і миропомазання уділенням таїнства Євхаристії, навіть немовлятам. У такий спосіб новоохрещений і миропомазаний включається в духовне життя євхаристійної громади – Церкви, єднаючися вповні з Ісусом Христом.

Кмітливі та допитливі дітлахи – герої мультфільму “Святі Таїнства” розповідають цікаві історії та пояснюють Таїнство Хрещення для наших наймолодших глядачів. Саме це Таїнство є першим для більшості вірян, коли їх ще немовлятами принесли у храм і віддали під Божу опіку.

Молитовник ПРИЙДІТЕ ПОКЛОНІМСЯ. — Львів: Свічадо, 2016.