• РОЗКЛАД ..• Прохання про молитву ..• ВІДЕО
Головна / ЖИТТЯ ПАРАФІЇ / «ПОКЛИКАНІ ДО СВОБОДИ» виставка-конкурс образотворчого мистецтва в’язнів 04.12.2020-04.03.2021

4 грудня об 11:00, за участю Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, у галереї Патріаршого Собору Воскресіння Христового (за адресою вул. Микільсько-Слобідська, 5), відбудеться відкриття Виставки-конкурсу образотворчого мистецтва в’язнів «Покликані до свободи».
Пенітенціарне душпастирство Української Греко-Католицької Церкви спільно з БФ «Карітас-Київ» у співпраці з Державною кримінально-виконавчою службою України організовує Всеукраїнську виставку-конкурс образотворчого мистецтва «Покликані до свободи» (Галатам 5:13).
У день відкриття відбудеться конкурс, який проведе журі з понад 20 членів, серед яких не лише художники і мистецтвознавці, але й психологи, соціологи, правники, учасники бойових дій, пенітенціарії, колишні в’язні, душпастирі і діти.
Внаслідок карантину в’язні опинилися у подвійній ізоляції. Вони також позбавлені візитів душпастирів і волонтерів. Мета виставки – посприяти кращій суспільній комунікації та процесу реінтеграції наших співгромадян, що опинилися у місцях позбавлення волі, а також зростанню громадянської активності в охороні суспільного миру, подоланню напруженості, пов’язаної з тривалою ізоляцією.
Виставлено понад 160 творів мистецтва в’язнів та працівників пенітенціарних установ. Серед творів – 8 експонатів з інших країн світу. Це символізує пам’ять про 11 млн. людей, які знаходяться за в’язничними мурами. Виставка буде доступна у віртуальній галереї.
«Через образотворче мистецтво відбувається найбільш людяний діалог для подолання мурів відчуження і для щирого порозуміння, – ділиться один з організаторів конкурсу тюремний капелан Костянтин Пантелей, – такі події здатні змінити суспільство на краще, починаючи від нас.»
Організатори:
Пенітенціарне душпастирство Української Греко-Католицької Церкви