Головна / Розбудова собору / Освячено хрести Патріаршого собору

Освячено хрести Патріаршого собору

У житті кожного Божого храму є три основні моменти: освячення і закладення наріжного каменя, освячення хрестів і час освячення самого храму, престолу та іконостасу. Тільки два роки тому, 27 жовтня 2002 року, перша з цього переліку подія відбулася у житті Патріаршого Собору Воскресіння Христового Української Греко-Католицької Церкви, а вже 10 жовтня 2004 року – друга – освячення та закладення хрестів.

Свято розпочалося Архієрейською Божественною Літургією, яку у співслужінні з Високопреосвященним Владикою Іваном Юрковичем, Апостольським Нунцієм в Україні, Високопреосвященними Митрополитами та Преосвященними Єпископами, членами Синоду Єпископів УГКЦ, відслужив Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, Глава нашої Церкви. Варто відзначити, що у цій Літургії, яка стала важливою історичною подією в нашій історії, взяли участь всі діючі єпископи України, єпархій та екзархій УГКЦ чотирьох континентів світу.

У проповіді Блаженніший Любомир передусім подякував владикам та священикам, які з ним служили, жертводавцям та усім, які духовно єдналися у цей час. Відтак Глава УГКЦ розповів історичну подію про те, як за часів радянської влади великий хрест одного із храмів поблизу Чернівців, який був біля аеродрому, слугував орієнтиром для літаків; і коли одного разу сильний вітер зламав цей хрест, влада наказала його відновити, щоб він далі виконував свою, корисну для неї, функцію. Спираючись на цю подію Блаженніший Любомир зокрема сказав: „Ці хрести на банях і цілий наш храм стануть нашим орієнтиром. Це надзвичайно важливий момент у житті нашої Церкви, адже йдеться не про те, щоб збудувати ще один храм, а про те, що він для нас усіх – мешканців Києва, інших міст і сіл України та тих, хто живе за межами нашої держави – має стати орієнтиром, – орієнтиром, який поведе нас до Бога”.

Після Служби Божої відбулося освячення п’яти хрестів Патріаршого Собору Української Греко-Католицької Церкви. Чин освячення здійснив Блаженніший Любомир у співслужінні з владиками і духовенством УГКЦ у присутносні численно зібраних високодостойних гостей. Молитву освячення промовили три митрополити УГКЦ: Високопреосвященний Владика Михаїл Бздель, Митрополит Вінніпезький, Високопреосвященний Владика Іван Мартиняк, Митрополит Перемишльсько-Варшавський та Високопреосвященний Владика Стефан Сорока, Митрополит Філадельфійський. Відтак Блаженніший Любомир окропив хрести освяченою водою. Тоді після відповідних приготувань найбільший хрест був піднятий і встановлений на центральному куполі.

Того самого дня о 19 годині у Великому залі Центрального будинку художника НСХУ (Львівська площа, вул. Січових Стрільців, 1-5), відбулася урочиста академія з нагоди Ювілею пам’яті Митрополита Андрея Шептицького та освячення хрестів Патріаршого Собору. У програмі прозвучали: виступ Блаженнішого Любомира про Митрополита Андрея, аудіозапис живого голосу духовної проповіді Митрополита Андрея Шептицького, ораторія композитора Віктора Камінського „Іду. Накликую. Взиваю…” на слова Митрополита Андрея Шептицького, які упорядкувала п. Ірина Калинець (виконали ораторію – хор та оркестр Національної музичної академії України; диригент – заслужений діяч мистецтв професор Ольга Бенч; солісти: лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, народний артист України Роман Майборода, народний артист України Тарас Богдан, народний артист України Анатолій Паламаренко, заслужена артистка України Валентина Іваненко).

о. Ігор Яців
прес-секретар Глави УГКЦ