Головна / Розбудова собору / Низка благодійних концертів допомагає збирати кошти на будівництво собору

Низка благодійних концертів допомагає збирати кошти на будівництво собору

Як ми повідомляли раніше, з метою збору коштів для будівництва Патріаршого центру УГКЦ із собором у м. Києві було заплановано провести низку благодійних концертів під гаслом „Собор єднає усіх”. Перший концерт відбувся 18 червня 2006 року в Івано-Франківську. Відтак у цій ж Івано-Франківській єпархії було проведено ще декілька мистецьких заходів, які мали на меті дві речі: популяризувати саму ідею зведення Патріаршого центру УГКЦ у м. Києві та служити нагодою для збору коштів на потреби будівництва собору.

Естафету духовного єднання через пісню задля розбудови осередку християнської духовності на Київських горах продовжили інші єпархії в Україні та діаспорі. Так зокрема 8 жовтня під сонячним небом Стемфорду (США) немов молитва звучала українська пісня, що єднала серця в любові до Бога і України задля великої національної справи побудови Патріаршого храму Воскресіння Христового у Києві. Свій талант цього дня дарували на розвиток Церкви Народний артист України Павло Дворський, Заслужена артистка України Ліля Остапенко, місцеві дитячі та дорослі мистецькі колективи. Про це для Прес-секретаріату Глави УГКЦ повідомила Мирослава Роздольська, ініціатор та координатор проведення концертів в Україні та закордоном.

Фестивальний день у Стемфордській семінарії Святого Василія Великого розпочався Божественною Літургією, в якій возносилась молитва за Україну .У своїй проповіді о. Богдан Данило, ректор семінарії, звернувся до присутніх словами, що спонукали до роздумів про сутність людини. Він сказав, що Господь дарує нам чудову нагоду залишити по собі видимий слід, воздвигнувши спільними зусиллями храм нашої любові у столиці України. Отець Богдан згадав про десятину, з якої почав творити християнську спільноту на Київських горах Володимир Великий і закликав повернутися до цієї засади, даруючи на добрі справи десятину свого таланту, свого достатку, своїх здібностей, щоб вони зростали у нас. Бо сторицею воздається тому, хто з любов’ю дає.

Благодійний концерт, всі учасники якого дарували свій талант на величну ціль побудови Патріаршого собору УГКЦ у Києві, відкрила Мирослава Роздольська. З першими звуками музики заполонив своїм співом весь довколишній простір Народний артист України Павло Дворський. На сцені його змінила, підтримуючи ті ж високі ноти духу єднання, Заслужена артистка України Ліля Остапенко. У вінок любові вплітали одні за одними свої пісні, музику, танці сестри Орос та сестри Павлишин з Нью-Йорку, віртуозна скрипаля Інеса Тимочко з Нью-Джерзі, танцювальний колектив «Калинонька» зі Стемфорду, гурт «Четверта хвиля» з Філадельфії та гурт «Святкові дні» зі Стемфорду.

П’ять годин тривала концертна програма, але ніхто не відчув того часу. А талант подарований щиро в любові до Бога і України відкривав людські серця, освячував їх щедрістю. І коли о. Богдан Данило, як сігівведучий програми оголосив, що кожен може скласти свою додаткову пожертву на будівництво храму першим підійшов диякон Юрій Малаховський і пожертвував чек на тисячу, доларів, Марія Антонишин із Нью- Гевен — дві тисячі доларів. Більшість присутніх того дня на концерті в міру своїх можливостей робили датки, вкладаючи свою цеглину у побудову нашої святині. Загальна сума склала більше, як двадцять п’ять тисяч доларів.

Відтак впродовж жовтня благодійні концерти були проведені ще в декількох місцевостях Стемфордської єпархії. 28 жовтня о 19.00(за місцевим часом) та 29 жовтня о 16.00 (за місцевим часом), із концертів у храмі Святого Івана Хрестителя у Нью-Арку та вУкраїнському освітньо-культурному центрі Філадельфії відповідно, ініціативу проведення благодійних концертів перейме Філадельфійська архієпархія.

Прес-секретаріат Глави УГКЦ