Головна / Відео / Літургія щоденно о 09:00, очолює о. Роман Славич, Сб. 26.09.2020 ⬤ Онлайн-трансляція

? Щоденно о 09-00 проводимо онлайн-трансляції Літургій. Запрошуємо на спільну молитву!

*** Євангеліє від Матея 10, 37 – 11, 1.

37 . Сказав Господь: Хто любить батька або матір більше, ніж мене, той мене недостойний. Хто любить сина або дочку більше, ніж мене, той мене недостойний.

38 . Хто не бере свого хреста й не йде слідом за мною, той мене недостойний. 39 . Хто своє життя зберігає, той його погубить; а хто своє життя погубить задля мене, той його найде.

40 . Хто вас приймає, той мене приймає; хто ж мене приймає, той приймає того, хто мене послав.

41 . Хто приймає пророка, тому що він пророк, той підтримує пророчу нагороду, і хто приймає праведного, а тому, хто він праведний, той підтримує праведний нагород. 42 . Хто напоїть, як учня, одного з цих малих лише кухонних виробів холодної води, істинно кажуть вам, той не втратить своїх нагород.

1 . Коли Ісус скінчив навчати дванадцятих своїх учнів, пішов звідти навчати і проповідувати за їхніми містами.

⯈ Подати прохання про молитву https://bit.ly/3axGjIc ⯇

† БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ – основа й вершина життя християнської спільноти! Вершиною богослужбового життя Церкви є Божественна Літургія (з грецької літургія – «спільне діло») – служіння Бога людям і людей Богові. На Божественній Літургії (або Службі Божій) Бог Отець уводить нас у повноту Свого життя, даруючи нам Свого Сина. Син же дарує нам Себе Самого на поживу в трапезі Слова й трапезі Тіла й Крові, щоб ми стали з Ним «співтілесні та співкровні» й мали участь у Його Божестві. Церква, приймаючи цей дар Христовий у Святому Дусі, відповідає Йому приношенням себе самої, щоб Він жив і діяв у ній як у своїм Тілі. Отак Христос, Глава Церкви, разом із Церквою, яка є Його Тілом, приносить Отцеві у Святому Дусі хвалу й благодарення за здійснене спасіння.

За словами патріарха Йосифа Сліпого, «літургійна МОЛИТВА стає передвісником сформулювань основних правд віри в Символах-ісповідях віри». Тому спільна молитва є водночас символом спільної віри Церкви. Взірцем такої літургійно вираженої віри Церкви є євхаристійна анафора (з грецької возношення).

?? Відео будуть доступні на Facebook-сторінці:

? Офіційний канал YouTube Патріаршого собору https://bit.ly/2EuJ82z ?