Головна / Концерти / святкування / Глава УГКЦ розділив різдвяну просфору

Глава УГКЦ розділив різдвяну просфору

rizdvyana-prosfora-1 rizdvyana-prosfora-2Величне різдвяне дійство відбулося 12 січня 2008 року у Києві. Того дня у приміщенні Міжнародного виставкового центру, який розташований поблизу Патріаршого собору Воскресіння Христового Блаженніший Любомир, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, приймав гостей, щоб розділити з ними спільну різдвяну просфору. Учасниками торжества були єпископи, священики, миряни, представники державної влади, творчої інтелігенції – разом близько 400 гостей, які представляли всі єпархії та екзархії УГКЦ в Україні.

Дійство розпочалося із сценічного представлення підготовки сім’ї до початку Святої вечері: внесення дідуха, куті, сіна, запалення свічки. Тоді до слова було запрошено господаря – Блаженнішого Любомира. «Я добре не бачу і тому не можу сказати, скільки вас тут є. Але не у кількості головне, а в тому, що ви, приїхавши з різних околиць, виконуючи різні професійні обов’язки, представляєте наш народ. Ви представники усіх тих, які зрозуміли, що ми, як люди, як християни можемо бути собою тільки тоді, коли творимо одну спільноту, – сказав Предстоятель УГКЦ, а тоді продовжив, – оцей храм, який будується тут поруч – це символ нашої єдності. Тому усіх вас, а через вас усіх тих, які підтримують будівництво цього храму, не як будівлі, а як символу нашої єдності, хочу щиро привітати. Я сердечно дякую вам, а через вас усім тим, які причиняються до того, щоб наш храм поставав. Я певний, що Господь Бог зі своєї доброти щедро винагородить усіх тих, які вклали свою цеглину у цей собор».

Відтак Глава УГКЦ запросив учасників свята, згідно із звичаєм, до молитви, передусім подяки за те, що могли зійтися разом, а тоді за тих, кого зараз немає поруч, за тих, хто помер за цей рік, за бездомних і тих, які не мають що з’їсти на вечерю, за тих, за кого ніхто не молиться. Після цього присутні на торжестві архиєреї принесли до Блаженнішого Любомира розділені просфори, политі медом, а він їх благословив. Згодом їх було роздано усім присутнім.

Тоді до залу завітали колядники. Того дня для учасників свята колядували хор Патріаршого собору, хор храму Пресвятої Євхаристії м. Львова «Soli Deo», хор національної та патріотичної пісні «Вірли». Також різдвяну радість благовістили дитячий вертеп театру «Мета» та студентський вертеп Національного університету «Києво-Могилянська академія». Колядування та віншування поєднувалися із куштуванням різдвяних страв.

На завершення торжества вся увага була звернена на Патріарший собор, який у цей момент було гарно підсвічено. Цей храм був у центрі всього свята: вечір розпочався із огляду будівництва Патріаршого центру, про нього говорив у своєму слові Блаженніший Любомир, на нього було звернено увагу на завершення, а крім того у переважній більшості учасниками різдвяної просфори були жертводавці собору.

Департамент інформації УГКЦ