Головна / Глава УГКЦ в соборі / Глава УГКЦ: «Потрібно будувати українське суспільство не на ненависті, а на любові»

Ми сьогодні повинні захищатися не тільки від зовнішнього ворога, а й вистерігати себе, за словами митрополита Андрея, від усіх тих, хто хоче на ненависті будувати українське суспільство. На цьому сьогодні, 5 липня, наголосив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому соборі Воскресіння Христового, що в Києві на Лівому березі Дніпра.

Говорячи про любов і ненависть, проповідник відзначив, що Христос є воплоченою Божою любов’ю. «Любов протиставляє себе ненависті. Любов є тою силою, яка рятує, спасає. Любов є тою силою, яка дає життя. Любов є тою силою, яка повертає гідність. Любов є силою, яка визволяє і дає свободу. Любов, яка дає життя, спасає і визволяє, протиставляється, кидає виклик ненависті – силі, яка руйнує, забирає свободу, губить і приносить смерть», – сказав Блаженніший Святослав.
За його переконанням, слово про зустріч між ненавистю і любов’ю має надзвичайно велике значення… Святі отці й учителі Церкви, каже Предстоятель УГКЦ, завжди навчали, що ненависть – завжди висушує людську душу, нищить того, хто носить у своєму серці цю руйнівну силу. Апостол Павло каже: не дай себе перемогти злу, а перемагай зло добром. А Ісус Христос, як воплочена Божа любов є тою силою, яка надає можливість людині відроджувати і відновлювати свої сили.
«Не брутальна сила може принести мир на землю, – переконує Глава Церкви. – Не можна за допомогою якогось суспільного договору, що забирає в людини свободу, принести мир на землю. Лише Божа любов, визволяючи, приносячи людині гідність і свободу, може бути фундаментом і основою справжнього миру. Тому слуга Божий митрополит Андрей Шептицький, з дня народження якого цього місяця святкуватимемо 150-річчя, каже так: ненависть ніколи нічого не збудувала, ненависть тільки руйнує. Навіть більше, митрополит Шептицький, наче вдивляючись у наш час, промовляє: вважайте за найнебезпечніших ворогів тих, хто воює з ненавистю і ненависть поширює. Ми сьогодні повинні захищатися не тільки від зовнішнього ворога, а й вистерігати себе, за його словами, від усіх тих, хто хоче на ненависті будувати український світ чи українське суспільство. Ненависть ніколи нічого не збудує, а лише зруйнує те, ким ми є і що маємо. Лише любов робить людину здатною перемагати. Лише любов будує, а ненависть руйнує».
Глава Церкви пригадав, що на сьогодні припадає річниця звільнення українського Слов’янська – міста, яке стало «символом агресії, новітнього змагання українського народу за свободу, нашого спільного болю і страждання, а також передвісником перемоги добра над злом».
«Ми сьогодні в молитві згадуємо наших братів і сестер з цього багатостраждального міста, яке стало першим суб’єктом цієї агресії. Поминаємо воїнів, які віддали своє життя за свободу цього міста…»
Проповідник навів красномовний приклад свідчення любові одного протестантського пастора зі Слов’янська. Бойовики вбили його двох синів. «Розповідаючи про трагедію, яка сталася з його родиною, казав так: я не маю в своєму серці жодної ненависті на тих, хто таке вичинив з моїми синами. Навіть більше, я їх шкодую, тому що вони є жертвами, невільниками ненависті власного гріха», – розповів архиєрей.
«Просімо сьогодні нашого Спасителя, – закликає Глава УГКЦ, – щоб Він допоміг нам будувати нашу вільну Україну на любові, а не на ненависті. Остерігаймося кожного, хто ненавистю прикриває якусь новітню ідеологію, використовує її для політичної боротьби. Сьогодні бачимо, як популізм агресії та ненависті веде наших добрих дітей до різних екстремізмів. Молімося за мир Христовий для нашого краю, для нашого народу».
Департамент інформації УГКЦ