Головна / ЖИТТЯ ПАРАФІЇ / Блаженніший Святослав: «Нехай Дніпро понесе освячену воду по цілій Україні і зітре з нашої землі усякого врага і супостата»

«В Йорданському Богоявленні, коли Бог наново торкається цієї води, вона набирає якогось глибшого духовного змісту та сили, адже отримує здатність впливати не тільки на тіло людини, а й на всю глибину її душі і духа» – Про це говорив 19 січня 2016 р., Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, під час проповіді в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в празник Богоявління Господнього.

Йордан 2016 УГКЦ

Цього дня Предстоятель УГКЦ очолив в Патріаршому соборі Архиєрейську Божественну Літургію, а опісля над українським Йорданом – Дніпром, звершив чин освячення Йорданської води. З Главою УГКЦ співслужили Владика Йосиф (Мілян) Єпископ-помічник Київський, та Владика Богдан (Дзюрах) секретар Синоду Єпископів УГКЦ. На молитві були також присутні священики та диякони Київської архиєпархії, а також чисельні вірні – мешканці та гості столиці України.
Під час проповіді Блаженніший Святослав звернув увагу вірних на глибину сьогоднішнього празника. На сам перед Глава УГКЦ привітав усіх словами «Христос хрещається!», на що пролунала відповідь «У ріці Йордан». Опісля Предстоятель зауважив: «Сьогодні ми святкуємо свято очищення і відродження людини, свято оновлення усієї Богом сотвореної Вселеної у хрещенні нашого Спасителя, нашого Господа і Спаса Ісуса Христа».
У Проповіді Блаженніший Святослав зазначив: «Боже Слово нам оповідає, що Іван Хреститель прийшов на Йордан і кликав до покаяння усіх людей. До нього виходила уся околиця Юдейська щоби приймати хрещення.., люди, які відчували, що вони потребують змінити своє життя, але самі не можуть… Можна сказати що в той момент ріка Йордан наповнилися людськими сльозами, молитвами, людською біллю, людським криком за Господом Богом, людським гріхом, нечистотою людини і її неміччю. Саме в той момент на Йордан приходить Христос, стає як один з тих грішників, та підходить до Івана просячи хрещення… Іван не міг зрозуміти як вічний Бог, який став людиною знімає з себе одежу, не лише своєї вічної слави, але і свого земного Буття, і хоче зануритися у глибину людського гріха, немочі, щоб її спасти і очистити… Входячи в ці води наш Спаситель неначе бере на себе все те, що лишила людина в цій воді як свій клич і мольбу за приходом спасіння. Коли Христос виходить з води, небо відкривається і Іван бачить явлення Бога… і бачить у Христі нову людину, нового Адама, який у собі дає початок новому людському родові».
Ведучи далі проповідник роз’яснив: «У Богоявленні на Йордані, Господь прийнявши вигляд слуги, сьогодні каже мені і вам: «Я є Бог для Тебе, я приходжу до Тебе як відповідь на твої молитви, мольби і благання, які дійшли до Бога. Сьогодні є день твого оновлення, твого очищення та освячення, сьогодні є день коли Ти можеш почати нове життя у Бозі!» У цей день центральним символом цього космічного дійства – відродження, очищення і оновлення, стає вода… З давніх давен люди бачили, що вода має очищальний характер, з собою несе здоров’я, з собою несе завтрашній кращий день. Але в Йорданському Богоявленні, коли Бог наново торкається цієї води, вона набирає якогось глибшого духовного змісту та сили, адже отримує здатність впливати не тільки на тіло людини, а й на всю глибину її душі і духа. Ця Йорданська вода стає неначе тим інструментом, яким Божа сила починає проникати людину, людське суспільство і усю Вселену».
Глава УГКЦ також зазначив: «Сьогодні Дух Святий, силою і благодаттю зійде на воду, для того щоб через неї торкнути кожного з нас. Щоб ця подія, про яку ми читаємо у Євангелії, відкрилася для нас, а кожен з нас став її учасником. Ось чому ми віруючі люди сьогодні вийдемо на наш український Йордан, на наш древній Дніпро, який пронизує усю нашу землю, і будемо благати у Господа щоби зіслав Духа Свого Святого, освятив води, а разом з ними очистив нас, відродив з води і духа і наново відкрив, що ми є синами і доньками Всевишнього!» – наголосив Предстоятель.
Ведучи Патріарх ще раз зауважив: «Сьогодні Христова Церква веде нас на Йордан. Можливо теж шокує нас і каже: «Покайтеся бо Царство небесне близько! Скиньте з себе усяке зло і гріх!». Бо там ми побачимо нашого Спасителя, який приймає вигляд слуги для того, щоб сказати: «Я сьогодні приходжу для Тебе і для Вас! Щоби силою і Благодаттю Духа Святого, Ви сьогодні мої діти України, отримали силу, початок, відродження, і очищення, і здійснення усього того, чого прагне Ваше серце»».
По завершенні Божественної Літургії вірні разом з духовенством вийшли на берег Дніпра, та освятили воду, якою було окроплено усіх присутніх.
Блаженніший Святослав побажав усім щоб Йорданська вода, торкнулася кожного, освятила і очистила всі душі і тіла: «Бажаю щоби ця вода, якою ми будемо окроплювати наші домівки, принесла нам оновлення – силу жити по-новому. Жити краще, без гріха і усякого зла. Нехай цей Дніпро понесе освячену воду по цілій Україні, крізь усі річки і ставки нашої землі, досягне Чорного моря і зітре з нашої землі, своєю силою благодаті Духа Святого, усякого врага і супостата».
Прес-служба Київської архиєпархії